Game# | Officer1 | Officer2 | Type | Game | Scenario | Status | ||
C004 | Lt. Voytek Siewierski, L'Armee du Nord/I Corps | Podporuchik Dilwyn Roberts, Russian VII Corps | Fight | NIR | 7 | Active | ||
C012 | Col.Moulin, L'Armee du Rhine VIII Corps | FM Michael W. Gjerde, Prussian Army Staff | Fight | PTW | 10 | Active | ||
C013 | Gen de Brigade Jeff Bardon, L'Armee du Rhine IV Cav Corps | Pdchk. Phillip Chimara, Russian VII Corps | Fight | NIR | 2 | Active | ||
C014 | Pdchk. Phillip Chimara, Russian VII Corps | Lt Ghislain Krygier, L'Armee du Nord/III Corps | Fight | NIR | 14 | Active | ||
C016 | Lt Mark A DeMello, L'Armee du Rhine IV Cav Corps | Lt. Andy Clark, Anglo-Allied II Corps | Fight | PTW | 24 | Active | ||
C017 | Lt Rich Seiler, L'Armee du Rhine VIII Corps | Kadet Mark Shryock, Prussian Army Staff | Fight | PTW | 24 | Active | ||
C020 | Lt C.R. Hopkins, L'Armee du Nord/I Corps | Lt P.N.KesslerAnglo-Allied Cavalry Corps | Fight | BGW | 14 | Active | ||
C021 | Lt. Voytek Siewierski, L'Armee du Nord/I Corps | Unt-Lt Russell Deven | Fight | NIR | 14 | Active | ||
C026 | Capt. Scott MacPhee, L'Armee du Nord II Corps | Por.Peter Green, Russian VIII Corps | Fight | BFE | 90 | Active | ||
C032 | Lt. Victor Salloum, L'Armee du Rhine, VIII Corps | Unt-Lt. Edmund Carter, Prussian II Corps | Fight | NIR | 21 | Active | ||
C035 | Lt. Col. Doug McKenzie, Anglo-Allied Cavalry Corps | Capt.R.Esteller, L'Armee du Nord I Cav Corps | Fight | BGW | 14 | Active | ||
C036 | Por. Peter Green, Russian VIII Corps | Hector Lopez, L'Armee du Nord, I Corps | Fight | BFE | Any | Active | ||
C037 | Lt. Edmund Carter, Prussian II Corps | Lt. Hector Lopez. L'Armee du Nord, I Corps | Fight | PTW | 20 | Active | ||
C039 | Col. Muddy Jones, Anglo-Allied Cavalry Corps | Maj Rene´ Forster, L'Armee du Nord, II Corps | Fight | BGW | 4 | Active | ||
C043 | Lt. J. de Visser, Anglo-Allied Cavalry Corps | Lt. Gregor Morgan, L'Armee du Nord, III Corps | Fight | PTW | 3 | Active | ||
C047 | Lt. Col Juan A. Ríos. L'Armee du Nord I Cav Corps | Shtabs-Kapitan Simon Ward, Russian VII Corps | Fight | BFE | E01 | Active | ||
C058 | Lt Mark Hodgkinson, L'Armee du Nord, I Corps | Lt Rob Thoyts, Anglo-Allied Cavalry Corps | Fight | BGW | 9 | Active | ||
C060 | Lt Col Michel Yves, L'Armee du Rhine VIII Corps | Cpt Daniel Strelnikov, Russian VIII Corps | Fight | PTW | 22 | Active | ||
C062 | Lt. Phil K. Powers, L'Armee du Nord/I Corps | Steve Morin, L'Armee du Nord I Corps | Fight | PTW | 21 | Active | ||
C067 | Capt. Hector Lopez, L'Armee du Nord I Corps | Podporuchick Txema Arguello, Russian IV Cav Corps | Fight | NIR | 7 | Active | ||
C073 | Lt. Chris Moore, Ecole du Mars | Ensign Rob Thoyts, RMA | Fight | BGW | 14 | Active | ||
C074 | Lt Philip Gooley, L'Armee du Nord I Corps | Lt. James L. Bell, Anglo-Allied II Corps | Fight | BGW | 1 | Active | ||
C075 | Unter-Lt. E.Carter, Prussian II Corps | Col-Baron Vincent Gatto, L'Armee du Nord III Corps | Fight | BFE | E03 | Active | ||
C076 | Lt Micheal Ellwood, L'Armee du Rhine V Corps | Lt. Andrew Evans, Anglo-Allied II Corps | Fight | BGW | 1 | Active | ||
C077 | Gian Marco Morelli, L'Armee du Nord III Corps | Podporuchick Txema Arguello, Russian IV Cav Corps | Fight | NIR | 6 | Active | ||
C083 | Lt-Gen P Harris, Anglo-Allied Army Staff | Capt travis senne, L'Armee du Rhine IV Cav Corps | Fight | BGW | 14 | Active | ||
C084 | Lt-Gen P Harris, Anglo-Allied Army Staff | Lt. Gabriel Rodriguez, L'Armee du Nord III Corps | Fight | PTW | 22 | Active | ||
C087 | Ensign Rea, Allied | Lt Col Michel Yves, L'Armee du Rhine VIII Corps | Fight | BGW | 14 | Active | ||
C093 | Lt Cliff Douglas, L'Armee du Nord I Corps | Lt. Colonel Philip Roubaud, Anglo-Allied Cavalry Corps | Fight | BGW | 9 | Active | ||
C094 | Lt. Voytek Siewierski, L'Armee du Nord/I Corps | Lt. Colonel Doug McKenzie, Anglo-Allied Cavalry Corps | Fight | NIR | 7 | Active | ||
C095 | Lt. Kevin Koch, L'Armee du Rhine IV Cav Corps | Lt Vaughan Bramley, Anglo-Allied Cavalry Corps | Fight | BGW | 9 | Active | ||
C098 | Col Macdonald, L'Armee du Rhine VIII Corps | Brig.Gen. Tony Dobson, Anglo-Allied II Corps | Fight | NIR | 2 | Active | ||
C099 | Capt. Leigh Monk, L'Armee du Rhine VIII Corps | Cpt Daniel Strelnikov, Russian VIII Corps | Fight | PTW | 21 | Active | ||
C100 | Col. Philip Roubaud, Anglo-Allied Cavalry Corps | Lt. Gian Marco Morelli, L'Armee du Nord/III Corps | Fight | NIR | 3 | Active | ||
C101 | FM Bill Peters, Austrian I Corps | Lt. Anthony Harrison, L'Armee du Nord I Corps | Fight | NIR | 7 | Active | ||
C103 | Podporuchik Luke Ganesan, Russian VIII Corps | Lt Gabriel Rodríguez, L'Armee du Nord/III Corps | Fight | PTW | 13 | Active | ||
C105 | Lt Vaughan Bramley, Anglo-Allied Cavalry Corps | Capt. A.J. Vedders, L'Armee du Rhine V Corps | Fight | BGW | 3 | Active | ||
C109 | Hauptmann Giaco, L'Armee du Rhine IV Cav Corps | Brig Gen Tony Dobson, Anglo-Allied II Corps | Fight | NIR | 2 | Active | ||
C111 | Lt. Hedley Norrish, L'Armee du Rhine II Cav Corps | Capt. Jack Cameron, Anglo-Allied Cavalry Corps | Fight | BGW | 9 | Active | ||
Maintained by NWC Club Staff (Originally Maintained & Designed by Geert van Uythoven)